Navigace: Pěší toulky českou krajinou > Pěšky kolem Labe

Pěšky kolem Labe

Proč zrovna pěšky kolem Labe? Protože v krásném městě na Labi jsem strávila nejhezčí 3 roky svého života, když jsem dojížděla za prací do Hradce Králové. Většina mých kamarádů žije ve městech nebo vesnicích na Labi a od nich jsem se také dozvěděla o Labské cyklostezce, jejíž postupná výstavba je plánována od pramene až k ústí Labe do Severního moře.

Rozhodla jsem se tedy i já pro "projekt", ve kterém zamýšlím prozkoumat pěšky krajinu kolem Labe. Moje turistické trasy nepůjdou vždy jen podél Labe, to by pro pěší turistiku bylo dost nezáživné, ale mohou se od této řeky více či méně odchylovat. V každém výletu však alespoň kousek Labe bude přítomný. Pokusím se prozkoumat a navrhnout turistické trasy od pramene až k místům, kde Labe opouští Českou republiku. Některé úseky patrně pominu, např. okolí tepelné elektrárny asi nebude pro výlet přitažlivé.

Také tyto pěší trasy budou sestaveny pro možnost jednodenních výletů z Prahy, pravděpodobně s výjimkou horního toku Labe v Krkonoších, protože takový jednodenní výlet by nebyl účelný.

 
© toulkykrajinou.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum